Джерела Зеленого Фінансування

Україна сьогодні стикається із значними викликами, пов’язаними з відновленням інфраструктури після російських атак, забезпеченням енергетичної безпеки та базових послуг з енергопостачання для населення в умовах повномасштабної війни. В той же час, Україна як країна-кандидат на вступ до ЄС має на меті повну інтеграцію європейських практик в сфері сталого розвитку. У цьому контексті зелене фінансування відіграє вирішальну роль, адже сприяє реалізації проектів, які мають низький рівень викидів парникових газів, покращують енергоефективність, підтримують енергогенерацію в ситуації значного дефіциту через руйнування, спричинені російською агресією, та сприяють адаптації до змін клімату. Водночас українські підприємства часто стикаються з обмеженнями, такими як недостатнє розуміння вимог до проектів, що фінансуються за рахунок зеленого фінансування, обмежені знання щодо процедур подання заявок на фінансування та відсутність досвіду у підготовці проектів, які відповідають міжнародним стандартам та критеріям.

Основною метою дослідження є підвищення спроможності державних і приватних підприємств України залучати фінансування для реалізації кліматично та екологічно спрямованих проектів у межах Pillar II Ukraine Facility – Ukraine Investment Framework (UIF).

У цьому контексті дослідження покликане:

Визначити ключові вимоги та критерії зеленого фінансування, що висуваються Міжнародними Фінансовими Організаціями (МФО) та Банками Розвитку до інвестиційних проектів в рамках Pillar II Ukraine Facility, та зробити їх доступними і зрозумілими для українських підприємств.

Надати рекомендації щодо підготовки проектів, які відповідатимуть критеріям МФО та банків розвитку, включаючи поради щодо формування бізнес-кейсів, оцінки екологічних впливів та відповідності стратегічним цілям донорів.

Сприяти створенню умов для залучення зеленого фінансування через підвищення спроможності підприємств до ефективної комунікації з донорами та подолання технічних бар’єрів.