Сталe фінансування — ключовий інструмент відбудови України:  Офіс зеленого переходу взяв участь у міжвідомчій зустрічі в ОП

Сталe фінансування — ключовий інструмент відбудови України: Офіс зеленого переходу взяв участь у міжвідомчій зустрічі в ОП

В Офісі Президента відбулася перша міжвідомча зустріч, присвячена розробці та впровадженню механізмів фінансового забезпечення сталого розвитку України в умовах воєнного стану. Команда Офісу зеленого переходу долучилася до заходу.

Зустріч під головуванням радника керівника Офісу Президента Юрія Каціона об'єднала ключових стейкхолдерів. Серед учасників були: Олег Войтович - заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України, Микола Брусенко - генеральний директор Директорату з питань соціально-економічної політики Офісу Президента України, Юрій Шафаренко - заступник керівника головного управління директорату з питань соціально-економічної політики Офісу Президента України, Єгор Перелигін - заступник Міністра з питань захисту довкілля та природних ресурсів України, Роман Андарак - заступник Міністра енергетики України, Руслан Магомедов - голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Дадашова Первін, PhD, FRM, CFA - директор Департаменту фінансової стабільності Національного банку України, Джулія Джесон  - керівниця проєкту Ukrainian Climate Office, Олександр Сущенко - консультант GIZ з питань сталого розвитку, Ганна Рудковська - радниця з питань клімату GIZ, Андрій Грис - начальник управління екологічних та соціальних ризиків Укргазбанку та голова підкомітету ESG Незалежної асоціації банків України, Андрій Кітура - керівник Офісу зеленого переходу, Андрій Гапон - голова правління Фонду розвитку підприємництва та інші представники.

«Сталe фінансування є одним із ключових інструментів відбудови та економічного відновлення України. Офіс зеленого переходу, спільно з колегами з Міністерства економіки, Міністерства фінансів та Національного банку України розробили та узгодили Дорожню карту для впровадження в Україні сталого фінансування та ESG. Дорожня карта включає імплементацію Зеленої таксономії, директиви про CSRD, зелених критеріїв в публічних інвестиціях, окрему платформу інформацією про доступні програми зеленого фінансування. н», — зазначив Андрій Кітура, керівник Офісу зеленого переходу, директор з розвитку DiXi Group.

Під час заходу обговорювалися пріоритетні напрями розвитку сталого фінансування, зокрема впровадження Європейської таксономії сталих видів діяльності, інтеграція ESG-ризиків у фінансовий аналіз та розвиток систем екологічного управління. Особлива увага приділялася адаптації міжнародних стандартів до умов воєнного стану та потреб відновлення України.

Офіс зеленого переходу при Міністерстві економіки  активно координує роботу з впровадження Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК), а також підтримує Уряд України у впроваджені зеленого фінансування та ESG звітності відповідно до вимог ЄС. .

За результатами зустрічі учасники домовилися про подальшу координацію зусиль щодо вдосконалення механізмів фінансування сталого розвитку відповідно до європейських стандартів та потреб України в умовах війни й майбутнього відновлення.